بیتکوین چیست؟

آکادمی ریبیز : بیت کوین( bitcoin) با نماد BTC یکی از انواع پول‌های دیجیتالی یا ارز دیجیتال است که به صورت غیرمتمرکز کنترل می‌شود .و هیچ نهاد مرکزی یا شرکتی آن را مدیریت نمی‌کند. به عبارت دیگر بیتکوین از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. گسترده بودن تعداد زیاد کاربران، هزینه بالای تخلف و تقلب در شبکه و همچنین نبود ناظر مرکزی بر شبکه، آن را به محیطی آزاد و موثر برای فعالیت های ارتباطی تبدیل کرده است.

آلت کوین چیست؟

آکادمی ریبیز : کلمه آلت کوین از ترکیب دو کلمه “آلت” و “کوین” تشکیل شده و در واقع شامل همه کوین های جایگزین بیت کوین می شود به زبان ساده تر هر رمز اری بجز بیت کوین آلت کوین نامیده میشو..

اصطلاح آلت کوین Altcoin به کلیه رمزارزهای به غیر از بیت کوین اطلاق می شود. طبق آخرین داده ها تا اوایل سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۰۰۰ ارز دیجیتال به بازار معرفی شده است. طبق آمار کوین مارکت کپ ،آلت کوین ها ۳۴درصد از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را در فوریه ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده اند.

استخراج چیست؟

آکادمی ریبیز : وقتی درباره “استخراج بیت کوین” می‌شنوید، حتماً انتظار دارید زمین را بکنیم و سکه در بیاوریم. اما بیت کوین فیزیکی نیست، پس چرا به این کار استخراج میگوییم؟

پروتکل طراحی بیت کوین دقیقاً مثل طلای موجود در زیر زمین است و درست مثل طلایی که هنوز استخراج نشده بیت کوین‌ها هم عرضه نشده‌اند. در پروتکل بیت کوین قید شده که حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین موجود است. کاری که ماینر ها انجام می‌دهند، موجودیت بخشیدن به کوین هاست. اگر ماینرها تمام این ۲۱ میلیون بیت کوین را استخراج کنند دیگر بیت کوینی برای معامله وجود نخواهد داشت، مگر اینکه شبکه بیت کوین پروتکل عرضه‌اش را عوض کند. در ازای تأیید تراکنش‌ها، حل بلاک‌ها و اضافه کردن آنها به بلاک چین، به ماینرها کارمزد پرداخت می‌شود.

آیا استخراج ارز دیجیتال در ایران قانونی است؟

سال گذشته همایون حائری معاون وزیر برق و انرژی اعلام کرد که ماینرها نباید از برق یارانه‌ای شهروندان عادی که هیچگونه مالیات یا هزینه اضافه‌تری برای آن پرداخت نمیکنند، استفاده کنند. در پی این اعلامیه، مقامات چند روز بعد دو دستگاه ماینر را خاموش کردند. و ۱۰۰۰ ماشین موجود در دو فارم متروکه را ضبط کردند.

آیا نگه داری ارز دیجیتال ایمن است؟

راهکارهایی ساده برای ذخیره امن رمزارزها

 از کیف پولهای کاغذی و سخت افزاری برای امنیت بیشتر استفاده کنید.

 از فعال بودن احراز هویت دو عاملی خود مطمئن شوید.

هرگز درگیر کلاهبرداری های اشانتیونی و اهدایی نشوید.

از تراکنش هایی با مبالغ کمتر ، و صرافی های متفاوت استفاده کنید.

چطور ارز دیجتال بخریم؟

خب اکنون تصمیم گرفته اید به حوزه ی ترید رمزارزها وارد شوید. اطلاعات کافی را کسب کرده ، به علاوه کیف پولتان را هم تهیه کرده اید. اولین قدم تهیه ارز دیجیتال است.برای این کار دو گزینه پیش روی شماست.

  1. خرید ارز دیجیتال از صرافی های معتبر.
  2. استخراج ارز دیجیتال با دستگاه ماینر .
  3. البته راه سومی هم هست. آن هم به دست آوردن ارز دیجیتال به صورت رایگان است. سایتهایی هستند که در ازای انجام فعالیتهایی مثل شرکت در نظر سنجی یا بازی به شما ارز رایگان اهدا میکنند که به آنها فاست (Faucet )میگویند.
آیا باید یک بیت کوین خریداری کنم؟

خیر هر کاربر میتواند کسری از بیتکوین را خریداری و به فروش برساند. واحد کوچکتر از بیتکوین “ساتوشی” نام دارد.

صرافی چیست؟

آکادمی ریبیز : به مکانهای مجازی برای خرید و فروش رمز ارز، صرافی‌های ارز دیجیتال میگویند.نرخ و قیمت یک رمزارز توسط شاخص عرضه و تقاضا در صرافی‌ها تعیین میشود. بدیهی‌ست هر چقدر تقاضا برای خرید یک ارز بیشتر باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا میکند و بالعکس.

کیف پول چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال یک برنامه نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری جهت مدیریت رمزارزهاست. یک کیف پول یا والت کلیدهای خصوصی و عمومی کاربر را ذخیره می‌کند. این کلیدها برای کاربر این امکان را فراهم می‌کنند که ارزهای دیجیتال خود را مبادله کند.

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال مطالعه رفتارهای بازار با استفاده از نمودارها و با هدف پیش‌بینی آینده روند قیمت‌ها می‌باشد.

بلاکپین چگونه کار میکند؟

بلاکچین به عنوان یک روش برای ذخیره داده ها
بلاکچین پروتکلی برای انتقال اطلاعات یا دارایی ها
در گذشته داده ها به صورت لیست یا فهرستی در فایل ذخیره می شد. اما این روش معایبی داشت ازجمله مدیریت دشوار در جستجو و بازیابی اطلاعات. پس از آن ساختارهای جدول به وجود آمد که دیتابیسهایی که بر این اساس کار می کنند بسیار قدرتمند هستند و می توانند داده ها را مدیریت می کند.

در حال حاضر هنوز هم از این ساختار داده استفاده می شود. اما معمولاً توسط یک نهاد مرکزی اداره می شوند، بانک و شبکه های اجتماعی مورد علاقه شما همگی از پایگاه داده برای ذخیره داده های شما استفاده می کنند.

این نهادها تصمیم می گیرد چه کسی می تواند داده ها را به پایگاه داده اضافه کند و چه کسی می تواند به آن دسترسی پیدا کند ، اما همچنان قدرت تغییر یا حذف داده را دارد.

می توانید پروفایل شبکه های اجتماعی خود را ویرایش کنید. دوستان شما می توانند این اطلاعات را ببینند ، اما اگر شما شرایط توافق نامه سایت را نقض کنید ، آنها می توانند پست شما را حذف کنند.

و اما بلاکچین یک ساختار جدید داده برای ذخیره سازی ارائه می کند به این صورت که داده ها در بلاکهایی ذخیره شده و به صورت زنجیره ای به هم متصل هستند.بلاکچین در یک شبکه نظیر به نظیر کار می کند.

پروتکل به معنی استانداردها و قوانین است.وقتی افراد زیادی می خواهند با هم همکاری کنند ، همیشه مجموعه ای از استانداردها ، لازم است. تا دقیقاً نحوه همکاری هر فرد مشخص شود.برای درک بهتر پروتکل ، این مفهوم را در اینترنت و ایمیل بررسی می کنیم.

اینترنت پروتكلی برای انتقال اطلاعات دارد. پروتکل اینترنت ( TCP / IP ) استانداردهایی را برای نحوه تقسیم و انتقال داده ها از سرور به رایانه شما تعریف می کند.

نامه الکترونیکی یا ایمیل هم یک “پروتکل” برای انتقال نامه های شما دارد که باید دقیقا مشخص شود آدرس مقصد و قالب نامه چگونه باشد تا نامه بتواند به کشورهای مختلف بدون مشکل انتقال یابد.

خالق بیتکوین کیست؟

ساتوشی ناکاماتو نام مستعاری است که به شخص یا اشخاصی که بیتکوین را توسعه داده اند نسبت داده میشود . این نام در بسیاری از ایمیل ها، پست های شبکه های اجتماعی، نشریاتی مثل وایت پیپرها به عنوان خالق بیتکوین به کار رفته است. از آنجایی که میدانیم، این لقب میتواند به یک زن ،مرد یا به گروهی از افراد نسبت داده شود.آنچه مشهود است ،ریشه این اسم ژاپنی است،اما از آنجایی که مکالمات و مدارک به انگلیسی فصیحی نوشته شده ،بسیاری معتقدند ساتوشی اهل یک کشور انگلیسی زبان است.

آدرس بیتکوین چیسن؟

آدرس بیتکوین، آدرس عمومی یا ساده تر بگوییم آدرس، شناسه منحصر به فردیست که به عنوان مکانی برای ارسال بیتکوین استفاده میشود. آدرس بیتکوین گاهی به آدرس گیرنده هم شناخته میشود. آدرسی که منبع و مقصد پرداخت بیتکوین را نشان میدهد.شما میتوانید آدرس BTC خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از آنها بخواهید به این آدرس برایتان بیتکوین ارسال کنند. این آدرس درست شبیه به شماره حساب بانکی شماست که برای دریافت ، ارسال و مدیریت پول از آن استفاده می کنید.

هر آدرس بیتکوین منحصر به فرد است و با آدرسهای دیگر فرق میکند.از ۲۶ تا ۳۵ الفبا یا عدد تشکیل شده و معمولاً با ۱ یا ۳ شروع میشود.

آیا آدرس بیت کوین را باید از بانک گرفت؟

خیر، همه ی بانکها از بیتکوین واهمه دارند.

به منظور دریافت ، ارسال و ذخیره بیتکوین به آدرس بیتکوین نیاز دارید. اما برای مدیریت این آدرس وجود کیف پول بیتکوین ضروری است. کیف پول، نرم افزاری است که روشی مفید برای پیگیری کلیه کلیدهای عمومی و خصوصی شما فراهم می کند. درست مثل کیف پول واقعی شما که دسته ای اسکناس و کارتهای اعتباری خودتان را در آن میگذارید؛ کیف پول بیت کوین شما هم مجموعه ای از آدرسهای بیتکوین را در بر دارد.

هر کاربر بدون پرداخت هزینه و کاملاً رایگان میتواند آدرس بیتکوین بسازد.به علاوه از آنجایی که آدرسهای بیتکوین شبه ناشناس هستند هر فرد میتواند به هر تعدادی که میخواهد آدرس بیتکوین داشته باشد. این کیف پول تمامی آدرسهای بیتکوین شما را همراه با کلیدهای آنها در جایی مناسب ذخیره میکند.

در بازار کنونی طیف گسترده ای از کیف پول های بیتکوین در دسترس عموم قرار دارد.