اخبار بیت کوین

 •  

  موجودی ماینرهای بیت کوین به اوج ۶ ماهه خود رسید؛ چرا کسی فروشنده نیست؟

  داده‌های تازه نشان می‌دهد که موجودی ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۶ ماه گذشته رسیده است. آن‌طور که پیداست میزان برداشت بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال نیز در حال افزایش است.

  به گزارش کریپتو پوتیتو، از زمان افزایش فشار فروش بیت کوین در اواسط سال جاری میلادی، ذخایر ماینرهای این ارز دیجیتال به‌تدریج در حال افزایش بوده و در حال حاضر حجم کل دارایی‌های آنها به بیشترین حد خود در شش ماه گذشته رسیده است.

  علاوه بر این، داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که میزان انباشت بیت کوین، به رکورد ماه سپتامبر (شهریور) رسیده است. این اوج تاریخی درست قبل از رکوردشکنی قیمت بیت کوین به ثبت رسیده بود.

  در ماه ژوئن (تیر)، اکثر ماینرهای بیت کوین بخش‌ قابل‌توجهی از دارایی‌های خود را در مدت‌زمانی نسبتاً کوتاه، به فروش رساندند. این کار ماینرها تأثیر بدی بر قیمت بیت کوین گذاشت. پیش از آن هم بیت کوین از اوج قیمتی خود در ماه آوریل (فروردین) عقب‌نشینی کرده بود، با این حال روند نزولی ادامه پیدا کرد و قیمت در نهایت به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار رسید.

  از آن زمان تا کنون، ماینرها موضع خود را تغییر داده‌اند و بیت کوین بیشتری انباشت می‌کنند. انباشت مداوم ماینرها باعث شد موقعیت آنها در ابتدای ماه دسامبر (آذر) بهبود یابد، به‌طوری که موجودی آنها در حال حاضر به بیشترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده است.

  به‌گفته شرکت تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant)، دیدگاه آنها نسبت به بیت کوین همچنان «بسیار صعودی» است. این ادعا را می‌توان با توجه به این واقعیت تأیید کرد که موجودی فعلی ماینرها بیشتر از موجودی آنها در ماه اکتبر (اوایل آبان) است؛ زمانی که قیمت بیت کوین به ۶۹,۰۰۰ دلار رسیده بود.

  یکی از تحلیلگران این شرکت گفته است:

  با اینکه رقم خالص موجودی ماینرها گاهی تغییر می‌کند، روند انباشت بیت کوین هرگز تغییر نکرده است.

  موجودی ماینرهای بیت کوین به اوج ۶ ماهه خود رسید؛ چرا کسی فروشنده نیست؟
  نمودار مقایسه قیمت و موجودی ماینرهای بیت کوین

  یکی دیگر از نشانه‌های صعودی‌ای که این شرکت به آن اشاره کرده، این است که سرمایه‌گذاران بزرگ مقدار قابل‌توجهی بیت کوین از صرافی‌های متمرکز برداشته کرده‌اند. این شرایط بسیار شبیه به ماه سپتامبر (شهریور) است که پس از آن قیمت بیت کوین در عرض چند هفته ۷۰ درصد افزایش یافت.

  موجودی ماینرهای بیت کوین به اوج ۶ ماه خود رسید؛ چرا کسی فروشنده نیست؟
  نمودار موجودی بیت کوین صرافی‌های متمرکز

  #ارز دیجیتالقیمتتغییرات24 ساعت اخیر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *