نقاط عطف ماتیک در سال ۲۰۲۲

 • نقاط عطف ماتیک در سال ۲۰۲۲ ، به گزارش آکادمی ری بیز Reybiz ، بنیاد پالیگان در یک پست وبلاگی نکات برجسته سال گذشته یعنی ۲۰۲۱ را مرور کرد و به بررسی سه نقطه عطفه مهم در سال ۲۰۲۲ پرداخت.

  نقاط عطف ماتیک در سال ۲۰۲۲

  در سال ۲۰۲۱ پالیگان شش راه حل جدید اضافه کرد که شامل SDK, Avail, Hermez, Nightfall, Miden و Zero می‌باشد و تمرکز آنها نیز بر روی تکنولوژی رمزنگاری ZK بود.

  طی یک معامله ۲۵۰ میلیون دلار، پالیگان در اوایل ماه آگست ۲۰۲۱ خبر از ادغام شدن خود با پلتفرم هرمز داد و درن هایت هرمز به اکوسیستم پالیگان جذب شد و به جزئی از راه حل های پالیگان با نام Polygon Hermez تبدیل شد.

  به همین ترتیب در اوایل نوامبر، Polygon Miden یک مجموعه مبتنی بر STARK و سازگار با EVM متولد شد و هدف آن حل مشکل جمع بندی ZK در ماشین مجازی اتریوم بود.

   

  بنا به پلتفرم لایه ۲، در سال ۲۰۲۲ پالیگان هرمز و پالیگان میدن به ترتیب شبکه های آزمایشی عمومی را در سه ماهه دوم و سوم راه اندازی خواهند کرد.

  در اواسط دسامبر ۲۰۲۱، مرورگر اپرا خبر از ادغام شدن با پالیگان داد و همین قرارداد می‌تواند میلیون ها کاربر جدید را برای این پلتفرم به ارمغان بیاورد.

  این ادغام به کاربران اپرا دسترسی درون مرورگر به بیش از ۳۰۰۰ برنامه غیرمتمرکز شبکه پالیگان را می‌دهد و برخی از محبوب ترین برنامه های غیرمتمرکز از جمله Curve، Sushiswap، Aave و بازی های بلاکچینی مثل Decentraland، OpenSea، Sandbox، Decentral در دسترس خواهند بود.

  در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، اپرا بلاکچین پالیگان را در مرورگر وب۳ خود خواهد گنجاند.

  سرانجام به روزرسانی EIP-1559 در سال ۲۰۲۲ راه اندازی خواهد شد و هزینه کارمزد این شبکه سوزانده خواهد شد و همین موضوع منجر به رشد قیمت توکن بومی آن یعنی MATIC خواهد شد.

  منبع: U.Today

  بلاکچین چیست و چگونه کار می کند؟

  شاخص ترس و طمع چیست ؟

  معرفی کامل پروتکل Alien Worlds و توکن TLM

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *