آموزش خرید و فروش زمین در متاورس

 • آموزش خرید و فروش زمین در متاورس

  آموزش خرید و فروش  زمین در متاورس، امروزه مشاهده می کنید که بحث خرید زمین در دنیای متاورس بسیار داغ است. در واقع املاک و مستغلات دیجیتال در پلتفرم های مجازی مانند دیسنترالند Decentraland و اُپن سی OpenSea در دسترس هستند. هر دوی آنها مکان هایی در اینترنت هستند که کاربران می توانند دارایی های دیجیتالی مانند هنر، محصولات مد، موسیقی، و اکنون املاک و مستغلات را بخرند و بفروشند.

  متاورس Metaverse چیست؟

  پس از اینکه فیس بوک برنامه های خود را برای ورود به متاورس اعلام کرد، آگاهی در مورد این فضای جدید به سرعت گسترده شده است. تقریبا همه افراد در اینترنت نام متاورس را شنیده اند، اما با توجه به جدید بودن آن تعداد کمی از مردم می دانند که واقعا چگونه کار می کند.

  متاورس را می توان به عنوان یک واقعیت دیجیتالی جایگزین توضیح داد که در آن کاربران به سر کار می روند، در فعالیت های مختلف شرکت می کنند و هویت دیجیتالی را میزبانی می کنند. ترکیب عناصر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای شبیه سازی تجربیات زندگی واقعی، اساس جدیدترین نسخه اینترنت است و این اغلب به عنوان وب ۳ نیز شناخته می شود. خود اصطلاح متاورس سال هاست که وجود داشته است. با این حال، اخیرا به دلیل فرصت های تجاری که پس از اعلام فیس بوک به وجود آمد، محبوبیت پیدا کرد.

  یکی از آن فرصت های تجاری در واقع خرید و فروش املاک دیجیتال است. این زمین های مجازی به عنوان مکان هایی برای ملاقات هویت های دیجیتالی یا آواتارها عمل خواهند کرد. انتظار این است که با ورود کاربران بیشتر به متاورس، نیاز بیشتری به استفاده از املاک دیجیتالی وجود داشته باشد.

  زمین یا Land در متاورس به چه معناست؟

  همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، متاورس به عنوان یک دنیای مجازی سه بعدی تعریف می شود و در این دنیای مجازی افراد می توانند دارایی های دیجیتال در اختیار داشته باشند، و یا اینکه دارایی دیجیتال ایجاد نمایند و با استفاده از ان به کسب درآمد بپردازند. در این دنیای مجازی همانند دنیای واقعی قطعه زمین هایی وجود دارد و این زمین ها به صورت NFT می باشند.

  تعداد قطعه زمین در هر متاورس متفاوت می باشد. برای مثال متاورس دیسنترالند دارای ۹۰۶۰۱ قطعه زمین است و در متاورس سندباکس ۱۶۶۴۶۴ قطعه زمین وجود دارد. افراد می توانند از دو پلتفرم دیسنترالند و سندباکس برای خرید زمین در متاورس استفاده نمایند.

  با این وجود انتظار می رود که سرمایه گذاری در متاورس افزایش یابد و در مقابل ارزش این زمین ها نیز بیشتر شود. برای خرید زمین شما باید در ابتدا پلتفرم مورد نظر را انتخاب نمایید که در ادامه ما به نحوه خرید آن خواهیم پرداخت.

  چه چیزی به زمین های متاورس ارزش می بخشد؟

  در این قسمت از مقاله قصد داریم تا بررسی نماییم که چه چیزی به زمین های مجازی متاورس ارزش می بخشد و یا اینکه چه عواملی باعث می شود این زمین ها از ارزش بالایی برخوردار شوند.

  ۱٫کمیاب بودن

  از جمله عوامل تاثیرگذار بر ارزش زمین ها این است که آنها کمیاب هستند و همانند زمین های فیزیکی محدودیت دارند.

  ۲٫برخوردار بودن از موقعیت مکانی ویژه

  زمین هایی که دارای موقعیت ویژه ای می باشند قطعا از ارزش بیشتری برخوردار خواهند بود. برای مثال قطعا صاحبان محله های مجلل به سود بیشتری دست خواهند یافت.

  ۳٫غیرمتمرکز بودن متاورس

  با توجه به اینکه این زمین ها در دنیای غیرمتمرکز متاورس وجود دارند، باعث می شود که اداره آن به دست هیچ مرکزی نباشد و افراد خود مالکیت دارایی ها را بر عهده باشند. این امر می تواند باعث جذب سرمایه گذاران شود.

  چرا در زمین مجازی یا املاک سرمایه گذاری کنیم؟

  هر سرمایه گذار املاک و مستغلات به شما خواهد گفت که ROI در قلب انگیزه های آنها قرار دارد. بیایید با هم بررسی نماییم که ROI در املاک دیجیتال چیست؟ بسته به اینکه قصد دارید از زمین خود برای چه چیزی استفاده کنید، فرصت های زیادی برای سرمایه گذاران دیجیتال املاک وجود دارد. کسانی که در ترید کریپتو با تجربه هستند از این نظر که زمین مجازی با ارز دیجیتال خرید و فروش می شود، از مزایایی برخوردار هستند.

  سرمایه گذاران می توانند یک قطعه زمین در متاورس بخرند و هر آنچه را که دوست دارند بسازند، خواه یک مکان اجرا برای میزبانی رویدادهای موسیقی باشد یا یک فضای کار مشترک برای میزبانی جلسات تجاری.

  برای ارائه یک مثال عینی، اسنوپ داگ Snoop Dogg در حال حاضر در حال توسعه “Snoopverse” در سندباکس است، یک پلتفرم واقعیت مجازی که برای بازی و سرگرمی طراحی شده است. Snoopverse قرار است دنیای مجازی خود اسنوپ داگ در متاورس باشد. در ادامه بیایید بررسی نماییم که نحوه خرید زمین در متاورس چگونه است؟

  نحوه خرید زمین در متاورس Metaverse

  برای خرید زمین در متاورس نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید.

  مرحله اول: نصب یک کیف پول دیجیتال

  شما نمی توانید املاک دیجیتالی را با استفاده از دلار خریداری نمایید، شما به ارز دیجیتال نیاز دارید. اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که یک کیف پول دیجیتالی نصب نموده و رمز ارزهای خود را در آن ذخیره نمایید، سپس می توانید زمین های مجازی را با کوین های مناسب خریداری کنید.

  برای مثال در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید از ارز مانا MANA استفاده کنید و باید این ارز را در کیف پول خود ذخیره نمایید. و یا اینکه در پلتفرم سندباکس شما نیازمند رمز ارز SAND می باشید.

  مرحله دوم: انتخاب یک پلتفرم خرید

  هنگامی که کیف پول دیجیتال خود را راه اندازی کردید، برای خرید زمین چند گزینه پیش رو دارید. برای مثال در پلتفرم دیسنترالند Decentraland یا سندباکس Sandbox شما می توانید ملک خریداری کنید. یا اینکه می توانید از طریق یک پلتفرم شخص ثالث مانند OpenSea استفاده کنید.

  برای سرمایه گذارانی که برای اولین بار اقدام به خرید می کنند، ممکن است بهتر باشد از یک پلتفرم شخص ثالث خرید کنند. OpenSea و NonFungible.Com هر دو به شما این امکان را می دهند که بدون نیاز به مراجعه از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر، قطعات زمین مجازی را خریداری کنید. پلتفرم های مختلف محدوده های قیمتی متفاوت و امکانات دیجیتال زمین را به خریداران ارائه می دهد. هنگام ارزیابی زمین، ورود به سیستم و خروج از پلتفرم های متعدد خسته کننده است.

  در یک پلتفرم شخص ثالث، خریداران همچنین می توانند قیمت های درخواستی را در معادل ارز واقعی خود ارزیابی کنند، که می تواند درک میزان واقعی هزینه شده برای یک سرمایه گذاری خاص را آسان تر کند. این امر به ویژه مهم است، با توجه به اینکه هر کوین ارزش خاص خود را دارد.

  مزیت خرید زمین به طور مستقیم در پلتفرم های متاورس مانند دیسنترالند Decentraland یا سندباکس Sandbox این است که شما یک حس قوی از اینکه چه نوع امکاناتی در اطراف وجود دارد و همسایگان شما چه کسانی هستند را دریافت می کنید. پس از کسب تجربه به عنوان سرمایه گذار دیجیتال املاک، احتمالا این مسیر مطلوب تری است که می توانید انتخاب کنید.

  مرحله سوم: خرید ملک

  در دنیای واقعی، تعیین قیمت یک ملک و یا خرید آن ممکن است سخت ترین بخش فرآیند باشد. اما این گزینه در مورد املاک دیجیتال صدق نمی کند. هنگامی که ملکی را پیدا می کنید که علاقه مند به خرید آن هستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آن کلیک کرده و آن را خریداری کنید.

  تا زمانی که کیف پول شما با رمز ارزهای مناسب تامین مالی شود، گزینه مورد نظر انتخاب می شود و قیمت آن تعیین می شود و شما آماده خرید هستید. این تراکنش در کیف پول شما ثبت می شود و یک عنوان NFT برای ملکی که در انحصار شماست ایجاد می کند.

  نحوه خرید زمین در متاورس دیسنترالند Decentraland

  اول از همه نیاز است تا به توضیح کوتاهی در ارتباط با دیسنترالند Decentraland بپردازیم. دیسنترالند که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است، یک نرم افزار دنیای مجازی غیرمتمرکز است که در آن می توان زمین های مجازی را خرید و فروخت. مردم می توانند دنیای مجازی را با بسیاری از موارد دیگر ایجاد کنند.

  برای درک بهتر آن نیاز است بیان نماییم، دیسنترالند Decentraland بسیار شبیه بازی های ویدئویی واقعیت مجازی است اما از آنجایی که مالکیت دارایی ها را در اختیار دارد، واقعی به نظر می رسد. از سیستم های حمل و نقل سریع گرفته تا سالن های سینما و هتل ها، هر چیزی که در دنیای فیزیکی موجود است را می توانید در اینجا پیدا کنید.

  پس از اینکه فیس بوک نام شرکت خود را به متا Meta تغییر داد، دیسنترالند محبوبیت زیادی پیدا کرد. تصمیم فیس بوک منجر به موج بزرگ در مفهوم چیزی شد که عموما از آن به عنوان متاورس Metaverse یاد می شود. اما بیایید با هم بررسی نماییم که چگونه می توان در دیسنترالند زمین خرید.

  هر کسی در لحظه می تواند زمین را به صورت همتا به همتا در بازار رسمی دیسنترالند Decentraland یا از طریق Opensea خریداری، بفروشد یا اجاره کند. دیسنترالند همچنین امکان دریافت وام مسکن در زمین را فراهم می کند. برای خرید زمین در دینسترالند در گام اول شما باید یک کیف پول ارز دیجیتال نصب نمایید که از رمز ارز مانا MANA پشتیبانی می کند و ان کیف پول از بلاکچین اتریوم نیز پشتیبانی کند، زیرا توکن های NFT بر روی شبکه اتریوم پیاده سازی شده اند. به همین دلیل کیف پول متامسک می تواند بهترین گزینه باشد.

  در ابتدا کیف پول متامسک را نصب نمایید. شما می توانید برای نصب و راه اندازی این کیف پول از مقاله “آموزش کیف پول متامسک” در سایت زوم ارز استفاده نمایید. سپس رمز ارزهای مانا  را در آن ذخیره نمایید. شما به مقداری اتریوم برای پرداخت کارمزد نیز نیازمند می باشید. پس از نصب کیف پول و ذخیره رمز ارز MANA مراحل زیر را دنبال کنید:

  ۱٫در ابتدا با استفاده از آدرس Https://Market.Decentraland.Org/ وارد صفحه دیسنترالند شوید. سپس همانند تصویر زیر بر روی گزینه SIGN IN کلیک کنید.

   

  روی گزینه SIGN IN کلیک کنید.

  ۲٫در این مرحله بر روی گزینه Connect برای اتصال کیف پول کلیک کنید.

  روی گزینه Connect برای اتصال کیف پول کلیک کنید.

  ۳٫پس از انتخاب گزینه Connect، کیف پول مورد نظر را انتخاب نمایید. در اینجا ما کیف پول متامسک را انتخاب کردیم.

  کیف پول مورد نظر را انتخاب نمایید

  ۴٫در ادامه شما پیامی از طرف کیف پول مشاهده خواهید کرد، در ابتدا بر روی گزینه “Next” کلیک کنید. پس از آن گزینه “Connect” را انتخاب نمایید. در انتها مشاهده خواهید کرد که کیف پول شما به راحتی به پلتفرم متصل شده است.

  ابتدا بر روی گزینه “Next” کلیک کنید. پس از آن گزینه “Connect” را انتخاب نمایید

  ۵٫پس از اتصال کیف پول خود به پلتفرم دیسنترالند، وارد تب LAND شوید. با نگه داشتن نشانگر خود بر روی هر تکه زمین، شما می توانید قیمت هر قطعه زمین را مشاهده نمایید. سپس بر روی قطعه زمین مورد نظر، کلیک کنید.

  روی قطعه زمین مورد نظر، کلیک کنید.

  ۶٫پس از وارد شدن به صفحه قطعه زمین مورد نظر برای خرید گزینه “Buy” را انتخاب نمایید.

  برای خرید گزینه “Buy” را انتخاب نمایید.

  نکته: اگر قیمت زمین مشاهده نشد، شما می توانید با انتخاب گزینه “Bid” قیمت پیشنهادی را به مالک ارائه دهید. همچنین شما می توانید مدت زمان انقضای پیشنهاد خود را تعیین نمایید.

  مدت زمان انقضای پیشنهاد خود را تعیین نمایید

  هرگونه سوال و مشکلی نسبت به آموزش های داده شده داشتید با پشتیبانی سایت مطرح کنید.تیم ری بیز Reybiz بصورت ۲۴ ساعته جوابگوی سوالات شما است

  معرفی انواع الگوهای هارمونیک و روش های معامله

  بلاکچین چیست و چگونه کار می کند؟

  شاخص ترس و طمع چیست ؟

  معرفی کامل پروتکل Alien Worlds و توکن TLM

   

  #ارز دیجیتالقیمتتغییرات24 ساعت اخیر

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *