آموزش صرافی ام دکس

 • آموزش صرافی ام دکس

  آموزش صرافی ام دکس MDEX، امروزه مشاهده می شود که دیفای DeFi از رشد خوبی برخوردار بوده است که مشخصه آن ظهور چندین زنجیره یا پروژه مانند صرافی ام دکس MDEX می باشد. ام دکس MDEX یک پلتفرم غیرمتمرکز می باشد که برخی از منحصر به فرد ترین ویژگی ها را به کاربران خود ارائه می دهد. همچنین شایان ذکر است که این پلتفرم مبتنی بر زنجیره هکو Heco است که به آن امکان می دهد از ویژگی های پیشرفته برخوردار شود.

  توکن بومی این پلتفرم MDX است که در زمان نگارش این مقاله در رتبه ۱۷۸ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. دارندگان این توکن قادر خواهند بود در مدیریت پلتفرم ام دکس شرکت نمایند و دارای حق رای می باشند. در ادامه مقاله شما می توانید با صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX، عملکرد، ویژگی ها، تاریخچه، بنیانگذاران و مزایا و معایب آن آشنا شوید. همچنین به آموزش کامل کار با صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX خواهیم پرداخت.

  معرفی صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX

  معرفی صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX

  پلتفرم ام دکس MDEX یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که بر روی زنجیره هکو Heco Chain ساخته شده است. این پلتفرم در واقع یک پروتکل غیرمتمرکز است که می تواند برای ترید رمز ارزها مورد استفاده قرار گیرد. پیاده سازی پلتفرم ام دکس بر روی زنجیره هکو به این پلتفرم امکان می دهد برخی از ویژگی های پیشرفته را داشته باشد که در زنجیره های دیگر مانند اتریوم، موجود نیست.

  پلتفرم ام دکس MDEX دارای یک استخر نقدینگی بزرگ است. همچنین لازم به ذکر است که توکن اختصاصی این پلتفرم MDX می باشد. پلتفرم ام دکس MDEX از زمان شروع فعالیت خود شروع به معامله با حجم بالایی از معاملات کرد. همچنین لازم به ذکر است که این پلتفرم دارای ویژگی ها و خدمات بسیار متنوعی است که به محبوبیت آن کمک می کند. هدف پلتفرم ام دکس MDEX ایجاد سازگاری بین زنجیره های مختلف برای ایجاد یک اکوسیستم ترکیبی است.

   


  بررسی تاریخچه صرافی ام دکس MDEX

  بررسی تاریخچه صرافی ام دکس MDEX

  پروژه صرافی غیرمتمرکز ام دکس در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۱ راه اندازی شد و در نوزدهم همان ماه برای استخراج نقدینگی و معاملات باز شد. کاربران زیادی را با ارزش نقدینگی روزانه ۲۷۵ میلیون دلار با حجم تراکنش ۵۲۱ میلیون دلاری جذب کرد. درست ۱۸ روز پس از راه اندازی، حجم معاملات روزانه به بیش از یک میلیارد دلار افزایش یافت، همانطور که در ۲۴ ژانویه ثبت شد.

  در تاریخ ۲۶ فوریه، ام دکس موفقیت دیگری را با افزایش نقدینگی بیش از یک میلیارد به ثبت رساند. در ۱۹ فوریه، حجم معاملات ۲۴ ساعته MDEX به بیش از ۲ میلیارد دلار افزایش یافت. با این حال، ام دکس موفقیت قابل توجه دیگری را در روز ۲۵ فوریه با ارزش معاملات روزانه ۵ میلیارد دلار ثبت کرد.

   


  معرفی بنیانگذاران صرافی غیرمتمرکز ام دکس

  معرفی بنیانگذاران صرافی غیرمتمرکز ام دکس

  بنیانگذاران پلتفرم ام دکس افرادی به نام های Nate Flanders و Anant Handa می باشند. نیت فلاندرز از دانشگاه فلوریدا با مدرک مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شده است. وی مدیرعامل و بنیانگذار Phone ResQ نیز بوده است.

  آنانت هاندا مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه Purdue دریافت نمود و کارشناسی ارشد خود را در دانشکده بازرگانی دانشگاه کلمبیا به پایان رسانده است. وی به عنوان مهندس کنترل پروژه ها در شرکت توسعه ExxonMobil، مشاور و مدیر ارشد اجرایی در Panda Analytics و مدیر محصول در اپل خدمت کرد.

   


  بررسی عملکرد پلتفرم ام دکس MDEX

  بررسی عملکرد پلتفرم ام دکس MDEX

  ام دکس همانطور که گفته شد یک صرافی غیرمتمرکز است که با الگوریتم بازار خودکار کار می کند. این صرافی از زنجیره هکو یا Heco Chain و مدل DEX مبتنی بر اتریوم استفاده می کند. همچنین از کارایی و تنوع ارائه شده توسط اکوسیستم هیوبی و اتریوم بهره می برد. علاوه بر این، از کارمزدهای پایین تراکنش EcoChain سود می برد.

  این پلتفرم امکان استخراج همزمان دو کوین را به لطف قابلیت های استخراج دوگانه فراهم می کند. از این نظر، استفاده از ام دکس اجزای Huobi Eco Chain، DEX، Ethereum IMO/ICO و DAO را برای ایجاد یک پلتفرم جدید ترکیب می کند. به این ترتیب هدف آن ایجاد اکوسیستم ایمن تر و با سوددهی بیشتر است.

  توکن های اکوسیستم ام دکس یعنی MDX برای فعالیت های مالی در شبکه استفاده می شود و بر روی پلتفرم اختصاص داده می شود. علاوه بر این MDX برای رای گیری نیز استفاده می شود. مجموع عرضه توکن ام دکس ۱ میلیارد توکن است. با این حال، ۱ درصد از این عرضه برای توسعه دهندگان MDEX ارائه شده است.


  معرفی ویژگی های صرافی ام دکس MDEX

   

  معرفی ویژگی های صرافی ام دکس MDEX

  در این قسمت از مقاله بع معرفی ویژگی های منحصر به فرد صرافی ام دکس MDEX خواهیم پرداخت:

  1. این پلتفرم بر اساس یک نوآوری استخراج دوگانه عمل می کند که برای اطمینان از تراکنش ایمن و فرآیند نقدینگی تضمین شده استفاده می شود. این ویژگی باعث شده است تا سرمایه گذاری در پلتفرم ام دکس برای کاربران از جذابیت برخوردار باشد و بازدهی بیشتری را برای آنها فراهم نماید.
  2. صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX از زنجیره های مختلفی پشتیبانی می کند. همچنین امکان استفاده از ویژگی MDEX Bridge به منظور همکاری بین زنجیره ای برای کاربران فراهم می باشد.
  3. از دیگر ویژگی های پلتفرم ام دکس می توان به امکان برداشت همزمان توکن ها اشاره نمود. در پلتفرم ام دکس کاربران می توانند به طور همزمان پاداش حاصل از استیکینگ و پاداش نقدینگی را برداشت کنند.

  معرفی انواع الگوهای هارمونیک و روش های معامله


  معرفی مزایا و معایب صرافی ام دکس MDEX

  مزایا

  • ام دکس MDEX دارای برخی از بزرگترین  استخرهای نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال است.
  • ام دکس انتقال فوری وجوه را فراهم می کند. انتقال در این پلتفرم تنها چند ثانیه طول می کشد، در حالی که بسیاری از رقبای آن چندین دقیقه طول می کشد تا انتقالا ها را تکمیل کنند.
  • کارمزد تراکنش در صرافی ام دکس بسیار کم است.

  معایب

  • برخی از ویژگی های ارائه شده توسط پلتفرم، برای افراد مبتدی ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد.

  کارمزد صرافی ام دکس MDEX

  کارمزد صرافی ام دکس MDEX

  کارمزدهای دریافت شده توسط پلتفرم ام دکس را می توان کمترین کارمزد در بین تمام پلتفرم ها در نظر گرفت. میانگین کارمزد تراکنش ها در صرافی ام دکس MDEX حدود ۰٫۳ درصد است. با این حال از آنجایی که ام دکس از توکن خود برای کارمزد گس استفاده می کند، افراد می توانند به سادگی توکن را استخراج کرده و آن را برای پرداخت کارمزد استفاده کنند. این نشان می دهد که نرخ خالص تراکنش ها می تواند ۰% باشد و این مزیتی است که بسیاری از پلتفرم ها از آن برخوردار نیستند.

  اهداف پلتفرم ام دکس MDEX برای آینده

  در این قسمت از مقاله به معرفی برنامه های پلتفرم ام دکس برای آینده خواهیم پرداخت.

  ۱٫جذب کاربران بیشتر

  جذب کاربران بیشتر به پلتفرم از جمله اهداف ام دکس می باشد. این پلتفرم در نظر دارد تا تجربه کاربری را بهبود بخشد و از پیوستن کاربران به پلتفرم اطمینان حاصل نماید.

  ۲٫افزودن رمز ارزهای متعدد

  پلتفرم ام دکس در نظر دارد تا از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی کند و ارزهای مختلفی را به این پلتفرم اضافه نماید.

  ۳٫ارائه زنجیره های متعدد

  پلتفرم ام دکس قصد دارد تا از زنجیره های مختلفی پشتیبانی کند و با این کار به توسعه بلاکچین عمومی کمک نماید.

  معرفی سرویس های ارائه شده صرافی ام دکس MDEX

  معرفی سرویس های ارائه شده صرافی ام دکس MDEX

  در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به معرفی سرویس هایی بپردازیم که توسط پلتفرم ام دکس MDEX به کاربران ارائه شده است. این سرویس ها و محصولات شامل موارد زیر می باشد:

  ۱٫سرویس های میان زنجیره ای Cross-Chain

  پلتفرم ام دکس در اوایل سال ۲۰۲۱ از بایننس اسارت چین یا زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی کرد. پشتیبانی از این زنجیره امکان انجام معاملات در تمام زنجیره اصلی و زنجیره هوشمند می دهد.

  ۲٫مبادله توکن ها یا سواپ Swap

  با استفاده از این سرویس پلتفرم ام دکس کاربران می توانند رمز ارزهای خود را به یکدیگر تبدیل نمایند. در این پلتفرم رمز ارزهای زیادی برای تبادل پشتیبانی می شود.

  ۳٫تامین نقدینگی Providing Liquidity

  نقدینگی نگهداری شده توسط صرافی بسیار بالا و تضمین شده است که کاربران قادر به دریافت دارایی های خود از استخر هستند. نقدینگی در قالب توکن های MDX به منظور پاداش ارائه می شود.

  ۴٫استخراج نقدینگی Liquidity Mining

  توکن های MDX را می توان روی پلتفرم استخراج کرد. استخراج این توکن ها این پتانسیل را دارد که با افزایش تعداد توکن های استخراج شده، کارمزد معاملات را به صفر برساند. استخراج این توکن ها آنها را به استخر نقدینگی اضافه می کند که گیرندگان می توانند از این توکن ها برای اهداف مختلف استفاده کنند. به دلیل استخراج بسیار سودمند و اندازه استخر بزرگ، ام دکس به یکی از بزرگترین ارائه دهندگان نقدینگی تبدیل شده است.


  کیف پول های پشتیبانی شده صرافی ام دکس MDEX

  در صورتی که قصد استفاده از صرافی غیرمتمرکز ام دکس را برای انجام معاملات خود دارید، در ابتدا باید کیف پول خود را به این پلتفرم متصل نمایید. شما قادر به استفاده از کیف پول هایی هستید که توسط این پلتفرم پشتیبانی می شوند. کیف پول های پشتیبانی شده توسط صرافی ام دکس در تصویر زیر نمایش داده شده است. همچنین در ادامه این مقاله شما می توانید با نحوه اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم ام دکس MDEX آشنا شوید.

  نحوه اتصال کیف پول متامسک به صرافی ام دکس MDEX

  همانطور که گفتیم برای استفاده از صرافی غیرمتمرکز ام دکس در مرحله اول باید کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنیم. ما در اینجا از کیف پول متامسک برای اتصال به صرافی استفاده نموده ایم. نصب و راه اندازی کیف پول متامسک بسیار آسان می باشد و شما می توانید آن را به راحتی با استفاده از مقاله “آموزش کیف پول متامسک” در سایت زوم ارز، راه اندازی نمایید.

  نکته ای که در اینجا باید در نظر بگیرید این است که کیف پول متامسک به طور پیش فرض در شبکه اتریوم قرار دارد. ما در اینجا نحوه اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم ام دکس در شبکه اتریوم را آموزش خواهیم داد.

  برای کار با صرافی ام دکس و اتصال کیف پول خود در ابتدا با استفاده از آدرس Https://Mdex.Com/#/ وارد صفحه اصلی این پلتفرم شوید و گام به گام مراحل زیر را طی نمایید:

  ۱٫برای اتصال کیف پول خود بر روی گزینه “Connec Your Wallet” کلیک کنید.(همانند تصویر ذیل)

  روی گزینه “Connec Your Wallet” کلیک کنید

  ۲٫حال پیامی از طرف کیف پول برای شما نمایش داده خواهد شد، بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.

  پیامی از طرف کیف پول برای شما نمایش داده خواهد شد

  ۳٫در این مرحله برای اتصال کیف پول، گزینه “Connect” را انتخاب نمایید.

  برای اتصال کیف پول، گزینه “Connect” را انتخاب نمایید

  کمی منتظر بمانید تا کیف پول شما به پلتفرم ام دکس متصل شود.

  نکته: در صورتی که قصد دارید از پلتفرم ام دکس در شبکه های دیگر همچون Heco یا BSC استفاده نمایید، شما باید شبکه کیف پول خود را نیز تغییر دهید. ما در ادامه به نحوه افزودن شبکه هکو و بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک خواهیم پرداخت.

  کلام پایانی درباره ی آموزش صرافی ام دکس MDEX

  در این مقاله سعی بر این داشتیم تا به معرفی کامل صرافی غیرمتمرکز ام دکس MDEX و نحوه کار با آن بپردازیم. همانطور که گفته شد این صرافی بر روی زنیجره هکو یا Heco Chain پیاده سازی شده است و توکن بومی این صرافی MDX می باشد.

  این پلتفرم در نظر دارد تا در آینده بتواند کاربران زیادی را جذب نماید و رمز ارزهای گوناگونی را به پلتفرم اضافه کند. با استفاده از پلتفرم ام دکس کاربران می توانند به مبادله توکن های خود با یکدیگر بپردازند. همچنین لازم به ذکر است که برای استفاده از ام دکس باید یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط این پلتفرم را به صرافی متصل کنید. امیدواریم که با خواندن این مقاله با نحوه کار با این صرافی به طور کامل آشنا شوید.

  از اینکه تا پایان مقاله “آموزش صرافی ام دکس MDEX” همراه ما بودید سپاس گزاریم.

  هرگونه سوال و مشکلی نسبت به آموزش های داده شده داشتید با پشتیبانی سایت مطرح کنید.تیم ری بیز Reybiz بصورت ۲۴ ساعته جوابگوی سوالات شما است.

  اخبار بیت کوین، بلاک چین، اتریوم،  قیمت ارزهای دیجیتال را از اینجا بخوانید. کلیک کنید.

  منبع: REYBIZ

  #ارز دیجیتالقیمتتغییرات24 ساعت اخیر

  همه چیز درباره صرافی ارز دیجیتال!؟

  بایننس کوین (BNB) چیست؟

   

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *