سناتور مکزیک لایحه ی قانونی‌سازی بیت کوین را ارائه کرد

سناتور مکزیک لایحه ی قانونی‌سازی بیت کوین را ارائه کرد
 • سناتور مکزیک لایحه ی قانونی‌سازی بیت کوین را ارائه کرد ، به گزارش ریبیز Reybiz ، ایندیرا کمپیس، سناتوری از ایالت Nuevo Leon در مکزیک، خواستار تبدیل کردن کشورش به دومین کشور قانون‌گذار بیت کوین در جهان است؛ هرچند شرایط بر خلاف وی پیش می‌روند.

  سناتور مکزیک لایحه ی قانونی‌سازی بیت کوین را ارائه کرد

  صرافی تبدیل

  در مصاحبه ای، این قانون‌گذار ویژگی های بیت کوین را به عنوان یک ارز جهان‌شمول که به هیچ بانکی وابسته نیست، تحسین کرد. کمپیس گفت وی با افراد بادانش در این زمینه مشورت کرده است، و حال می‌خواهد که از نفوذ سیاسی اش برای افزایش استفاده ی بیت کوین در سراسر این کشور استفاده کند.

  کمپیس برای مدتی به سوی بیت کوین تمایل پیدا کرده است

  به دنبال اعلامیه ی رییس جمهور ال سالوادور پیرامون قانونی شدن بیت کوین در کشورش، این عضو کنگره یکی از سیاست مدارانی بود که چشم های لیزری در تصویر پروفایل خود قرار داد تا تمایل خود به کریپتو را نشان دهد.  از آن زمان، وی در حال کار بر روی لایحه ای برای فراهم آوردن یک چارچوب قانونی پیرامون کریپتو بوده است. اما مسیر تبدیل شدن مکزیک به یک کشور کریپتویی، بدون مانع نیست.
  در ماه اکتبر، رییس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز به طور شفاف اعلام کرد که وی هیچ تمایلی به پذیرش بیت کوین برای پرداخت ندارد (این از قانونی‌سازی بیت کوین در سطح بسیار پایین تری قرار می‌گیرد). به جای آن، وی بر روی تقویت سیستم مالی کشور توسط مبارزه با فرار مالیاتی است.

  بیشتر بخوانید: دوره رایگان تحلیل تکنیکال

  دوران ریاست این فرد در سال ۲۰۲۴ به پایان خواهد رسید، این بدان معناست که کمپیس باید احتمالا حداقل ۲ سال صبر کند. حتی اگر سیاست های این رییس جمهور اینگونه نبود، کمپیس همچنان با شرایط نسبتا سختی مواجه می‌شد، از آنجایی که وی عضو سومین حزب بزرگ اپوزیسیون این کشور است. برای پیشروی و تصویب این قانون، به حمایتی فراتر از حزب این سناتور نیاز خواهد بود.

  برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @reybiz_telegram بپیوندید.

  منبع: Decrypt


  هرگونه سوال و مشکلی نسبت به آموزش های داده شده داشتید با پشتیبانی سایت مطرح کنید.تیم ری بیز Reybiz بصورت ۲۴ ساعته جوابگوی سوالات شما است.

  ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *