روسیه نزدیک به جدایی از شبکه ی مالی بین المللی

روسیه نزدیک به جدایی از شبکه ی مالی بین المللی
 • روسیه نزدیک به جدایی از شبکه ی مالی بین المللی ، به گزارش ریبیز Reybiz ، کمیسیون اتحادیه ی اروپا حذف تعدادی از بانک های روس از سیستم مدیریتی SWIFT را اعلام کرد. این اقدام با هدف کاهش توانایی روسیه برای انجام پرداخت های بین مرزی انجام شده است.

  روسیه نزدیک به جدایی از شبکه ی مالی بین المللی

  صرافی تبدیل

  در اعلامیه ی مشترکی، کمیسیون اتحادیه ی اروپا، رهبران فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده، علاقه ی مشترک خود در دفاع از اوکراین برابر جنگ روسیه را ابراز کردند.

  با در نظر گرفتن اقدام رییس جمهور روسیه برای محاصره کردن و تعرض نظامی به اوکراین، کمیسیون اتحادیه ی اروپا به دنبال لحاظ کردن قوانینی برای قطع ارتباط روسیه با سیستم مالی بین المللی است.

  علاوه بر قطع ارتباط روسیه با SWIFT، کمیسیون اتحادیه ی اروپا دارایی بانک مرکزی روسیه را از اعتبار ساقط خواهد کرد و یک مانع مالی دیگر برای بانک مرکزی روسیه در نقد کردن دارایی خود ایجاد خواهد کرد.

  این کمیسیون به زودی یک کارگروه در کشور های اقیانوس اطلس، با هدف اولیه ی بلوکه کردن دارایی خارج از کشور مقامات روسیه، نخبگان این کشور و اعضای خانواده ی این افراد، راه‌اندازی خواهد کرد تا از اجرای موثر تمام تحریم ها اطمینان حاصل کند.

  با ادامه دار شدن تاثیر ممنوعیت های مالی در روسیه بر بازار های جهانی، گزارشی که پیش‌تر منتشر شد اشاره کرد که میلیارد های روس احتمالا بتوانند تحریم های اعمال شده از سوی رهبران جهان را به واسطه ی استفاده از رمز ارز ها دور بزنند.

  بیشتر بخوانید: دوره رایگان تحلیل تکنیکال

  حال که بانک های روسیه با ریسک ممنوعیت از شبکه ی مالی بین المللی SWIFT مواجه هستند، رمز ارز می‌تواند کلید دور زدن تحریم ها برای ثروتمندان این کشور باشد.

  به نظر شما کاربران ریبیز تاثیر این تحریم ها بر بازار چگونه خواهد بود؟

  برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @reybiz_telegram بپیوندید.

  منبع: Cointelegraph


  هرگونه سوال و مشکلی نسبت به آموزش های داده شده داشتید با پشتیبانی سایت مطرح کنید.تیم ری بیز Reybiz بصورت ۲۴ ساعته جوابگوی سوالات شما است.

  ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *