ارز گولم GLM چیست؟

 •  

  ارز گولم GLM چیست؟

  ارز گولم GLM چیست ، در این مقاله ما آکادمی ریبیز Reybiz قصد داریم تا به معرفی یکی از ارز های دیجیتال موجود در بازار ارز دیجیتال به نام گولم GLM بپردازیم. GLM توکن ارائه شده پلتفرم گولم Golem است که مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد. شبکه گولم Golem، یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز همتا به همتا می باشد که بازاری را برای قدرت ماحسباتی رایانه ای فراهم می نماید.

  معرفی شبکه گولم Golem

  معرفی شبکه گولم Golem

  همانطور که در مقدمه این مقاله خدمت شما عزیزان بیان نمودیم، شبکه گولم Golem شبکه ارائه دهنده توکن GLM است. گولم Golem سیستمی برای مدیریت غیرمتمرکز قدرت محاسباتی در فضای ابری می باشد. کاربران این شبکه قادر خواهند بود قدرت محاسباتی را به کاربرانی که به آن نیاز دارند اختصاص دهند و در مقابل GLM دریافت کنند.

  به عبارت دیگر می توان بیان نمود، گولم Golem در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک سرویس غیرمتمرکز برای ارائه توان محاسباتی در اینترنت معرفی شد. از این نظر، توسعه دهندگان گولم Golem آن را به عنوان یک ابر رایانه شبکه ای می دانند که کاربران در سراسر جهان در هر زمان می توانند به قدرت آن دسترسی داشته باشند.

  همچنین می توان بیان نمود گولم Golem یک نرم افزار مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران امکان خرید و فروش قدرت محاسباتی برای اهداف مختلف از جمله هوش مصنوعی، استخراج ارزهای دیجیتال و سایر محاسبات پیچیده را می دهد که به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. گولم Golem به کاربران این امکان را می دهد که قدرت محاسباتی اضافی خود را به کاربرانی بفروشند که به قدرت محاسباتی بیشتری برای اجرا نیاز دارند.

  ارز دیجیتال گولم GLM چیست؟

  همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، GLM توکن ارائه شده شبکه گولم است. GLM برای پرداخت قدرت محاسباتی که اجاره می کنید، استفاده  می شود. به عنوان یک ارائه دهنده، شما آزاد هستید که قیمت اجاره GLM خود را در هر چیزی که مناسب می دانید تعیین کنید. از آنجایی که گولم Golem یک بازار است، این قیمت ها باید به مرور زمان تعامل پیدا کنند. GLM همچنین ملزم به ارائه سپرده به عنوان ارائه دهنده و مشارکت در ثبت درخواست است.

  گولم GLM در مجموع ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ عرضه دارد و فروش توکن ICO در نوامبر ۲۰۱۶ انجام شد و ۸۲۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن توزیع شد. ۱۲۰،۰۰۰،۰۰۰ GLM دیگر توسط پروژه Golem نگهداری شد و ۶۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن یعنی ۶ درصد از کل عرضه بین مشارکت کنندگان اولیه و اعضای تیم توزیع شد.

  GLM را نمی توان استخراج کرد، اگر چه با اهدای توان محاسباتی برای حل الگوریتم های پیچیده به دست می آید. از دیدگاه ماینرها، این کار مانند هر ارز دیجیتال قابل استخراج است، با این تفاوت که محصول نهایی یک بلاکچین پردازش شده نیست، بلکه طیف وسیعی از خدمات محاسباتی است. در واقع، گولم می تواند برای استخراج ارزهای دیجیتال و توکن های دیگر استفاده شود. در اینجا، شما اساسا GLM پرداخت می کنید تا از CPU یا GPU دیگران استفاده کنید تا ارز دیجیتال انتخابی خود را با فناوری بلاکچین استخراج کنید.

  بررسی تاریخچه و بنیانگذاران گولم

  بررسی تاریخچه و بنیانگذاران گولم

  گولم توسط Golem Factory ایجاد شد که خود توسط سه نفر به نام های Aleksandra Skrzypczak، Andrzej Regulski و Piotr Janiuk تاسیس شد. کارخانه گولم Golem Factory از سال ۲۰۱۶ وجود داشته است و پشت توسعه و راه اندازی شبکه گولم در سال ۲۰۱۸ بوده است.

  ایده پشت گولم این است که منابع محاسباتی را برای پروژه های پر مخاطب بدون دخالت مقامات مرکزی فراهم کند. این تیم در سال ۲۰۱۶ با فروش بیش از ۸۰ درصد از کل عرضه در زمان اجرای پروژه، حدود ۸٫۶ میلیون دلار ETH جمع آوری کرد.

  بررسی عملکرد شبکه گولم Golem

  در اینجا به بررسی عملکرد شبکه گولم Golem خواهیم پرداخت. گولم با پردازش درخواست ها و ایجاد ارتباط بین خریداران و فروشندگان بر اساس درخواست مورد نظر کار می کند. در شبکه گولم Golem، کاربرانی که قدرت محاسباتی را خریداری می کنند به عنوان درخواست کننده یا Requestor شناخته می شوند. درخواست کننده ها می توانند در خواست هایی را ایجاد کنند که سیستم گولم Golem آنها را پردازش، تایید کرده و برای اتصال درخواست کننده با منابع مناسب استفاده می کند.

  این سیستم وظیفه را به بخش های کوچکتر تقسیم می کند و قدرت محاسباتی را از چندین کاربر در بخش هایی اجاره می کند. گولم کار را تقسیم می کند و آن را تقریبا بلافاصله با کسری از قدرت محاسباتی ارائه شده توسط فروشندگان در بازار همتا به همتا به پایان می رساند.

  درخواست کننده یا Requestor از یک الگو برای درخواست منابع برای محاسبات استفاده می کند، این الگوها حاوی تمام اطلاعاتی است که شبکه گولم Golem برای انجام وظیفه درخواستی نیاز دارد. کاربران می توانند با یک الگوی از قبل موجود درخواست ارسال کنند یا الگوی کار خود را سفارشی کنند که توسط گولم Golem به صورت خودکار تایید می شود. هنگامی که درخواست کننده کار تکمیل شده را دریافت کرد، مستقیما در قراردادی در سیستم گولم Golem به ارائه دهنده پرداخت می کند.

   

  معرفی ویژگی های شبکه گولم Glm

  معرفی ویژگی های شبکه گولم Glm

  گولم Golem راهی برای سرعت بخشیدن به فرآیند خرید و استفاده از توان محاسباتی با تقسیم درخواست ها از درخواست کننده ها Requestor به Provider به وظایف کوچکتر پیدا می کند. این سیستم خدمات محاسبات ابری را از طریق اتوماسیون غیرمتمرکز می کند و به لطف تقسیم وظایف به بخش های کوچکتر، مقرون به صرفه تر می شود.

  گولم Golem همچنین کنترل بازار P2P را در اختیار کاربران قرار می دهد و درخواست کنندگان و ارائه دهندگان را بر اساس الگوی کار به هم متصل می کند. برخلاف ارائه دهندگان خدمات محاسبات ابری سنتی که در آن یک مقام مرکزی منابع را می فروشد و سود را از کاربران می گیرد، ارائه دهندگان به طور مستقیم برای خدمات خود دستمزد دریافت می کنند، بنابراین هر کسی می تواند GLM را به عنوان ارائه دهنده خدمات در گولم Golem کسب کند. این سیستم به کاربران انگیزه می دهد تا قدرت محاسباتی خود را بفروشند، در حالی که درخواست کنندگان می توانند منابع مورد نیاز خود را با هزینه کمتری در مقایسه با محاسبات ابری سنتی دریافت کنند.

  چه چیزی به گولم Golem ارزش می بخشد؟

  چه چیزی به گولم Golem ارزش می بخشد؟

  گولم Golem ارزش خود را از سودمندی، ظرفیت فنی و فناوری آن می گیرد. ارزش  Golem ناشی از فناوری مورد استفاده برای توسعه شبکه و فعال کردن بازار P2P خودکار است که ایمن و غیرمتمرکز است. ارزش گولم Golem همچنین در هزینه خدمات محاسبات ابری در شبکه گولم Golem در مقایسه با ارائه دهندگان خدمات سنتی بیشتر ذکر شده است.

  Golem اغلب با ارزش GLM در بازار مطابقت ندارد زیرا توکن های GLM مانند اکثر ارزهای دیجیتال در معرض تغییرات مکرر هستند. GLM اغلب می تواند به دلیل نوسانات در بازار دارایی های دیجیتال، کم خرید یا بیش از حد خریداری شود.

  بررسی روند قیمت ارز دیجیتال گولم GLM

  در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال گولم GLM برابر با ۰٫۴۵۹۵۲۲ دلار آمریکا و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۲،۷۴۶،۸۷۲ دلار می باشد. رمز ارز گولم GLM در ۲۴ ساعت گذشته ۱٫۵۱ درصد کاهش قیمت داشته است و اکنون در سایت کوین مارکت کپ در رتبه ۱۴۲ قرار دارد.

  این رمز ارز در ابتدای عرضه با قیمت ۰٫۰۱۲۳۵ دلار به فروش می رفت و پس از طی یک روند صعودی در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۸ به قیمت ۱٫۰۸۸ دلار رسیده است. همچنین لازم به ذکر است ارز دیجیتال گولم GLM در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۱۸ یعنی ۴ سال پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این رمز ارز را بر روی نمودار مشاهده نمایید:

  خرید ارز دیجیتال گولم GLM چگونه است؟

  خرید ارز دیجیتال گولم GLM چگونه است؟

  برای خرید ارز دیجیتال گولم GLM کاربران قادر خواهند بود از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز استفاده نمایند. افراد می توانند در یکی از صرافی های که در ادامه معرفی می نماییم ثبت نام و احراز هویت نموده، سپس با استفاده از پلتفرم خرید، به خرید ارز گولم بپردازند.

  لازم به ذکر است که فرآیند ثبت نام و احراز هویت شما کمی زمان می برد و نیاز است تا قبل از انجام این مراحل با نحوه ثبت نام و احراز هویت در صرافی انتخابی آشنا شوید. همچنین کاربران ایرانی می توانند برای استفاده از صرافی های خارجی، در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را از صرافی های ایرانی خریداری نموده و آن را در یکی از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبانی کننده به ارز دیجیتال گولم GLM تبدیل نمایند. در ادامه به معرفی چند نمونه از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال گولم GLM خواهیم پرداخت:

  فروش ارز دیجیتال گولم GLM چگونه است؟

  فروش ارز دیجیتال گولم GLM چگونه است؟

  برای فروش ارز دیجیتال گولم GLM همانند خرید آن می توانید از صرافی هایی که در قسمت قبل معرفی نمودیم، استفاده نمایید. علاوه بر صرافی هایی که نام بردیم، صرافی های دیگری هم هستند که می توانید برای فروش ارز دیجیتال گولم GLM استفاده نمایید.

  برای آشنایی با این صرافی ها شما می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سایت، ارز دیجیتال گولم GLM را جستجو نموده و در صفحه اطلاعات رمز ارز و در قسمت Market با دیگر صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز آشنا شوید.

  کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال گولم GLM

  کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال گولم GLM

  در دنیای ارز دیجیتال، کیف پول های دیجیتالی بسیاری وجود دارند که برای ذخیره سازی رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بیشتری برخوردارند اما به دلیل قیمت بالایی که دارند، کاربران کمتری از انها استفاده می نمایند. همچنین کیف پول های سخت افزاری دارایی های افراد را به صورت آفلاین ذخیره می کنند.

  دسترسی به کیف پول های نرم افزاری برای افراد آسان تر است. در واقع کاربران می توانند کیف پول های نرم افزاری را به راحتی بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود نصب نمایند و از آنها استفاده کنند. در ادامه به معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال گولم GLM خواهیم پرداخت:

  • کیف پول های سخت افزاری پشتیبانی کننده GLM

  کیف پول های سخت افزاری ترزور Trezor و لجر Ledger دو نمونه از کیف پول هایی هستند که از رمز ارز گولم پشتیبانی می کنند. کیف پول ترزور در دو مدل ترزور وان Trezor One و ترزور تی Trezor T در دسترس است که هر دوی آنها از ارز دیجیتال GLM پشتیبانی می کنند.

  بیشتر بدانید : آموزش نصب کیف پول

  همچنین لازم به ذکر است که کیف پول لجر نیز در دو مدل لجر نانو اس و لجر نانو ایکس موجود می باشد که می توان با استفاده از آنها به ذخیره سازی رمز ارز GLM پرداخت.

  •  نرم افزاری پشتیبانی کننده GLM

  کیف پول موبایلی و دسکتاپی جکس Jaxx، کیف پول دسکتاپی اکسودوس Exodus، کیف پول تحت وب مای اتر ولت MyEtherWallet، کیف پول موبایلی تراست Trust و سیف پل SafePal  از جمله کیف پول های نرم افزاری هستند که می توان از آنها برای ذخیره سازی رمز ارز گولم GLM  استفاده نمود.

  بررسی آینده ارز دیجیتال گولم GLM

  بررسی آینده ارز دیجیتال گولم GLM

  در اینجا نیاز است تا بیان نماییم که گولم Golem یک فناوری هیجان انگیز است که می تواند صنعت را در رابطه با انجام محاسبات تغییر دهد. گولم به عنوان توکن اتریوم و همچنین به عنوان یک فناوری، زمینه خوبی برای رشد دارد. مشکل اصلی اینجاست که شرکت های بزرگ کمی از آن استفاده می نمایند. با این حال با  رشد پروژه، تعداد توسعه دهندگان و همچنین شرکت ها افزایش می یابد. همچنین می توان بیان نمود که استفاده از گولم بسیار سودمندتر از استخراج است زیرا همیشه خریدار برای استفاده از قدرت محاسباتی شما وجود خواهد داشت.

  لازم به ذکر است که گولم Golem به عنوان یک پلتفرم هنوز در مراحل اولیه توسعه است و باید پتانسیل کامل خود را ثابت کند. اگر سیستم بتواند با موفقیت مرحله اول را طی نماید و توزیع ظرفیت محاسباتی به یک بازار آزاد تبدیل شود، گولم Golem آینده امیدوار کننده ای خواهد داشت.


  کلام پایانی درباره ی ارز گولم GLM چیست؟

  در این مقاله ما تیم ریبیز به بررسی رمز ارز GLM و پلتفرم ارائه دهنده آن Golem پرداختیم. پلتفرم گولم را همانطور که در مقاله گفتیم، می توان یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز معرفی نمود که توکن GLM را ارائه داده است. کاربران شبکه گولم می توانند قدرت محساباتی را به کاربرانی که نیازمند آن هستند ارائه دهند و در مقابل توکن GLM دریافت کنند.

  برای ذخیره سازی ارز دیجیتال گولم GLM می توانید از کیف پول هایی که در این مقاله نام بردیم، استفاده کنید. همچنین صرافی هایی را برای خرید و فروش رمز ارز گولم به شما معرفی کردیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال گولم GLM دریافت کرده باشید.

  هرگونه سوال و مشکلی نسبت به آموزش های داده شده داشتید با پشتیبانی سایت مطرح کنید.تیم ری بیز Reybiz بصورت ۲۴ ساعته جوابگوی سوالات شما است

  ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

  یوسف فتحعلی زاده
  مدرس و تحلیلگر بازارهای مالی

  #ارز دیجیتالقیمتتغییرات24 ساعت اخیر

  ارز گولم GLM چیست

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *